Prosięciarnia

Prosięciarnia

Po wielu sukcesach miotu C, postanowiłam powtórzyć łączenie Rubin i Xiaofana. 27.04.2023 na świat przyszły cztery pomarszczone cuda. Dwie grubiutkie samiczki i dwa malutkie samce.

Dysproporcja wag urodzeniowych i słabość chłopców sprawiła, że potrzebne było dostawianie do mlekodajni i dokarmianie preparatem mlekozastępczym. Początkowo nie dawałam dużych szans na przeżycie mikrusom, w pierwszej dobie były naprawdę słabe. Na szczęście szybkie wprowadzenie mleka zastępczego i wola walki chłopaków dały efekty.

Dziewczyny natomiast zdecydowanie opanowały cyca. Obydwie są okrutnie zaborcze, chcą wyrosnąć na wielkie świnki. Już od pierwszych godzin życia próbowały ciamkać siano i wylizywały warzywa.

Tak samo jak ich starsze rodzeństwo (miot C), mają cudowne charaktery i stosunek do człowieka. Są to świnki przyjazne, towarzyskie, z ciekawością wchodzące na rękę pojawiającą się w klatce. Chętnie wchodzą w interakcję z opiekunem i nie boją się wyciągania z klatki. Na kolanach po chwili głaskania zasypiają. Sądzę, że nie będę potrafiła się z nimi rozstać.

Enzo Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 27.04.2023

To dzieciak z charakterkiem. Mikrus walczył o każdy gram, ale jak tylko nabrał trochę masy zaczął upominać się o wysoką pozycję w stadzie. Zdecydowanie rośnie z niego przyszły władca klatki. Od małego stawiał się matce, a po przeprowadzce do ojca regularnie mu przypomina, że niedługo nadejdzie zmiana rządów.

Elmo Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 27.04.2023

Ten gentelmen jest przeciwieństwem swojego brata. Niezwykle zrównoważony, uległy, unika konfliktów i ma przyjazne relacje z każdą świnką. Bije od niego spokój i opanowanie, również w relacjach z człowiekiem. To typ milusińskiego przytulaka.

Emma Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 27.04.2023

Mały żarłok wiecznie okupujący cyca mamy. Miłośniczka wszelkich warzyw i zielonek. Wiecznie siedzi pod kratkami klatki wyczekując kolejnego posiłku. Z charakteru to świnka spokojna, dość uległa, ale nie daje sobą pomiatać. Przyjaźnie podchodzi do wszystkich towarzyszek, ale potrafi się postawić jak coś jej nie odpowiada.

Edna Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 27.04.2023

Jej imię nie zostało wybrane przypadkowo. Podobnie jak postać w bajce „Iniemamocni” odznacza się pomysłowością, kreatywnością i pewnością siebie. Mała zawsze znajdzie sposób na ucieczkę z klatki. Jej sprawne, szybkie łapki potrafią wspinać się po kratkach, a motorek w dupce pozwala biegać po mieszkaniu w zawrotnej prędkości.