Prosięciarnia

Prosięciarnia

To pierwszy, wymarzony miot łysoli. Nie ma nic piękniejszego, niż stadko maleńkich, pomarszczonych, różowych hipopotamów. Ciąża Rubin była prowadzona przez doświadczoną i zaangażowaną lek. wet. Dorotę Kramek, dzięki której ten błogosławiony stan przeżyliśmy bez komplikacji, pomimo mojego stresu spowodowanego mnogością miotu.

Dzieci Rubin i Xiaofana przyszły na świat popołudniem 13 kwietnia 2022 roku. Urodziło się 5 maluszków, 3 chłopców i 2 dziewczynki – Cain, Chopper, Chuuya, Chise i Cosette. Niestety po dobie odszedł najsłabszy maluch, Cain. Reszta dzieci rosła zdrowo i regularnie. Codziennie prosiaczki brykały po całej porodówce, a mama pięknie je odchowała. Rubin była bardzo opiekuńcza i czuła, ale też nie pozwalała sobie zbytnio wchodzić na głowę. Wszystkie dzieciaki miały fantastyczne relacje między sobą, jak również były niezwykle chętne do kontaktów z opiekunem. Po miesiącu Chopper i Chuuya zamieszkali ze swoim ojcem Xiaofanem. Cudownie jest móc patrzeć na tak doskonały, zgodny, rodzinny dobór charakterów.

Chise i Chopper jako maluchy najbliższe wzorcowi rasy uczęszczają w wielu wystawach, dumnie prezentując swój niepodważalny urok.

Chise Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 13.04.2022

Moje oczko w głowie ❤️ Od urodzenia miała w sobie to coś, niewątpliwy urok. Co tu dużo mówić, to mała piękność. Chise to kopia mamy z wyglądu i charakteru. Gdy stoją obok siebie rozróżniam je przede wszystkim po wielkości. Tak samo jak Rubin, jest urokliwa, subtelna i przyjazna.

Cosette Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 13.04.2022

Ma stosowany i uległy temperament. Zupełnie nie przejmuje się hierarchią, jednak kontakty międzyświnkowe są dla niej niezwykle ważne. To wygadana panienka, która nie przepuści żadnej okazji zamienienia kilku słów z prosiakami z klatki obok. Jest wielce kontaktowa, zarówno wobec stada, jak i opiekuna.

Chopper Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 13.04.2022

Chopper jest bardzo ciekawy świata. Ciągle wystawia przez kratki swój wszędobylski nosek. Aktywnie zwiedza podczas wybiegów i uwielbia znajdywać nowe przedmioty do wąchania, skubania i przewracania. Oczywiście po tym lubi sobie odpocząć, najlepiej na dużej, grubej poduszce, tuż obok swojego brata.

Chuuya Prosięciarnia

Rasa: skinny

Umaszczenie: Lilac

Data urodzenia: 13.04.2022

To bardzo towarzyski maluch, który wystawia nosek przez kratki jak tylko zobaczy człowieka. Jest bardzo ciekawski, pojawia się zawsze w miejscu zamieszania jako pierwszy. Jest niezłym czortem. Nie potrafi usiedzieć w miejscu, dlatego zrobienie mu ostrych zdjęć to niełatwe zadanie. Wyróżnia się ponadprzeciętną aktywnością i energicznością.