Prosięciarnia

Prosięciarnia

Miot B jest niezwykle emocjonalnym i ważnym dla mnie miotem. Czekałam na niego już od października 2020 roku, dwukrotne USG wykonane we październiku i grudniu wykluczyło ciąże. Porzuciłam już marzenia o maluchach z łączenia Dolly z Bandy Prosiaków ze szwedzkim samcem Marwin’s Unknown Legend, aż niespodziewanie, po 3 miesiącach od łączenia pojawił się ciążowy brzuszek.

17 lutego 2021 roku Dolly urodziła piątkę maluchów, dwie dziewczynki i trzech chłopców – Bezę, Belen, Beara, Bobika i Becika. Dwójka chłopców, Bobik i Becik, była wyraźnie słabsza od rodzeństwa. Becik, pomimo dokarmiania odszedł po dwóch dobach.

Po dwóch tygodniach od porodu, nagle Dolly osłabła. Z radosnej, żarłocznej samiczki, stała się osowiała, gasła w oczach. Pomimo szybkiej interwencji weterynaryjnej straciłam i Ją.

Ogromny smutek i tęsknota zagościły w moim sercu. Dolly miała niesamowicie spokojny temperament. Była najłagodniejszą świnką jaką kiedykolwiek miałam, zawsze pełną ciepła i czułości, które przelewała na wszystkie towarzyszki w stadzie. Na kolanach przyjmowała postać rozlanego naleśnika, co niezmiernie mnie rozczulało.

Wraz z weterynarzem mieliśmy nadzieję, że pomimo niespodziewanej straty matki, maluchy dadzą radę na stałym pokarmie, ponieważ bardzo chętnie go jadły. Niestety po dobie zaczęły spadać z wagi, więc podjęłam decyzję o wprowadzeniu mleka zastępczego. Na szczęście dało to efekty, małe zdrowo rozwijały się i rosły.

Beza Prosięciarnia

Rasa: rex

Umaszczenie: Lemon agouti/buff/biały

Data urodzenia: 17.02.2021

Bezinka jest spokojna, delikatna, bezkonfliktowa, czuła i niezwykle łagodna, zarówno wobec innych świnek jak i człowieka. Jest bardzo kontaktowa i miziasta, czym skradła moje serce. Temperamentem nad wyraz przypomina mamę – Dolly z Bandy Prosiaków.

Belen Prosięciarnia

Rasa: rex

Umaszczenie: Lemon agouti/buff/biały

Data urodzenia: 17.02.2021

Dziewczynka, którą trudno jest jednoznacznie opisać. Z jednej strony subtelna i wrażliwa, z drugiej jednak stanowcza – potrafi ustawić swoje rodzeństwo. W relacjach z człowiekiem jest otwarta i odważna.

Bear Prosięciarnia

Rasa: rex

Umaszczenie: Lemon agouti/biały

Data urodzenia: 17.02.2021

Puchate, żywe sreberko. Wyróżnia się dociekliwością – wszędzie musi wejść, wszystkiego dotknąć, skubnąć i posmakować. Jest przy tym samodzielny, stabilny oraz zrównoważony, potrafi się wyciszyć i pokazać jakim jest spokojnym niedźwiadkiem.

Bobik Prosięciarnia

Rasa: rex

Umaszczenie: Lemon agouti/buff/biały

Data urodzenia: 17.02.2021

Najmniejszy prosiak w miocie, a zarazem najbardziej żarłoczny. Jest szalenie uparty i waleczny – bije się o legowisko, jedzenie, a nawet poidło. Jego zaciętość i częsta ślamazarność dodają mu uroku.